سرویس فرهنگی و هنری
پیام مرکز رسیدگی به امور مساجد در روز حجاب و عفاف:

معرفت دینی سلاح مبارزه و صیانت از عفّت زنان و مردان ماست

معرفت دینی سلاح مبارزه و صیانت از عفّت زنان و مردان ماست
(سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸) ۱۰:۳۲

مرکز رسیدگی به امور مساجد در پیام خود به مناسبت روز حجاب و عفاف آورده است:‌ یک روز برادران و خواهرانِ مؤمن ما با نثارِ خون خود در مسجد گوهرشاد، از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه‌ها‌ و فضای مجازی، بصیرت و معرفتِ دینی را سلاحِ مبارزه و صیانت از عفّت و پاکی قرار دادند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، در آستانه ۲۱ تیرماه روز ملی عفاف و حجاب مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور پیامی به شرح ذیل صادر کرد.

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 

بیست‌ویکم تیرماه، روز «عفاف وحجاب»، روز نکوداشت یکی از ارزش‌های بزرگ اسلامی و ایرانی است. این میراث ارزشمند معنوی، از پسِ اعصار و قرون، با جانفشانی و مجاهدت مردان و زنانی مؤمن و خستگی‌ناپذیر به عصر و زمان ما رسیده است و پاسداشت آن یک وظیفه‌ انسانی و اسلامی است که همّت و تلاش آحاد جامعه را می‌طلبد.

 

حجاب اسلامی جزء ضروریات دین مبین اسلام و از مؤکدات آیات و روایات معصومین علیهم‌السلام می‌باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزّت و کرامت زنان و مردان و تشخّص و ارزش‌گذاری به مقام زن مؤمن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی ایشان می‌شود.

 

در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار‌جهانی در قتل عام فرهنگی قصد دارند این عزّت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینتِ بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوشِ خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.

 

یک روز برادران و خواهرانِ انقلابی و مؤمن ما در مسجد گوهرشاد با نثارِ خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه‌ها‌، ماهواره‌ها و فضای مجازی، بصیرت و معرفتِ دینی و تفکّر ناب اسلامی سلاحِ مبارزه و صیانت از عفّت و پاکی زنان و مردانِ ماست.

 

نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امرِ دین و بی‌توجّهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدّمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می‌کند.

 

مرکز رسیدگی به امور مساجد بنا بر احساس تکلیف و ادای وظیفه خواهران و برادران عزیز نمازگزار در مساجد و همچنین سایر اقشار دغدغه‌مند و حامی ارزش‌های انسانی و اسلامی، دعوت بعمل می‌آورد تا با حضور با شکوه خود در نماز وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸ در مصلّای تهران و مصلّاهای سراسر کشور، در روز عفاف و حجاب، حمایت خود را از این فریضه الهی اعلام نمایند و با حضورِ گسترده در این اجتماع عظیم، نقشه شومِ شیاطینِ مستکبر را نقش بر آب نمایند.

 

والسلام علی من التبع الهدی

مرکز رسیدگی به امور مساجد

 

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱,۷۹۸

تازه ترین

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

پربازدیدترین