سرویس فرهنگی و هنری
در راستای تکریم مفاخر ائمه جماعات

دیدار رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با آیت الله میرعظیمی

دیدار رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با آیت الله میرعظیمی
(یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸) ۱۲:۴۳

حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در راستای تکریم مفاخر ائمه جماعات، با آیت الله سید مختار میرعظیمی دیدار کرد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، صبح روز یکشنبه یازدهم فروردین 98، در راستای تکریم مفاخر ائمه جماعات با آیت الله سید مختار میرعظیمی امام جماعت مسجد ولیعصر(عج) ناحیه شهید باهنر این مرکز دیدار کرد.

 

 آیت الله سید مختار میر عظیمی در سال ۱۳۱۹ شمسی در خانواده ای متدین و مذهبی و اهل علم و مبارز از توابع شهرستان میانه دیده به جهان گشود.

بعد از طی مراحل مقدماتی در حوزه های علمیه استان آذربایجان شرقی (تبریز) عازم حوزه مقدسه قم شد و سطوح عالی را  در محضر اساتید و حضرات و آیات عظام مرعشی نجفی، گلپایگانی، اراکی، سیدباقر سلطانی و فاضل لنکرانی (ره)، وحیدخراسانی، تبریزی و سبحانی به اتمام رساند و ضمن تدریس و امامت در مساجد مختلف قم بیش از بیست سال از اقامت ۴۰ ساله خود در قم، در دروس خارج فقه، اصول و علوم دیگر حضرات آیات عظام و مراجع حضور مستمر و مداوم داشت.

در دهه اخیر نیز بنا به درخواست مؤمنین و دستور از مراجع عظام قم به تهران مهاجرت کرد و به پاسخگویی به مسائل شرعی و شبهات علمی در جلسات ائمه جماعات مشغول شد.

وی دارای تألیفات ارزنده ای نظیر انوار جاویدان در تاریخ زندگانی چهارده معصوم در چند مجلد، انوار ولایت، خاتم الأوصیاء و جزوات  فقهی و اخلاقی است که بعد از تألیف و نشر، این کتب به سرعت مورد اقبال قرار گرفت و بارها تجدید چاپ شد.

آیت الله سید مختار میر عظیمی همچنین از مبارزان انقلابی و از مجروحین حادثه مدرسه فیضیه قم است و در جبهه های جنگ و کمک به رزمندگان حضور فعال داشته و در جهت عمران و آبادانی مناطق محروم قم اقدامات ارزنده ای همچون ساخت چندین مسجد ، مدرسه و … انجام داده است.

تصاویر این رویداد را در آلبوم زیر ببینید

تعداد بازدید : ۳,۴۶۷

تازه ترین

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

پربازدیدترین