اخبار

همانطور که ورزشکار به باشگاه می‌رود باید برای تقویت روح به مسجد برود

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: همانطور که ورزشکار برای تقویت قوای جسمانی اش به باشگاه های بدنسازی مراجعه می‌کند باید برای تقویت روح و ذهن هم در محافل دینی و مساجد حضور پیدا کند.

به گزارش آنا، مهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی درباره فضای معنوی ورزشکاران و قهرمانان در رقابت‌های بین‌المللی گفت: «به طور حتم اعتقادات و معنویات ورزشکاران در کسب یک نتیجه خوب تاثیر به سزایی دارد. ورزشکاری که از نظر جسمی و روحی آمادگی کامل داشته باشد در رقابت های بین المللی هم عملکرد قابل قبولی خواهد داشت. البته برخی از رشته‌ها مانند تیراندازی علاوه بر آمادگی روحی و جسمی به تمرکز بالا هم نیاز دارد.»

وی افزود: «در بحث تقویت قوای جسمانی ورزشکار نمی‌تواند با توسل به قدرت جسمانی شخص دیگر توانایی‌اش را بالا ببرد اما در بحث روحی و معنوی با توسل به خداوند و ائمه اطهار به راحتی می‌تواند به آرامش برسد. طبیعتاً بحث اعتقادی توانمندی ها و اعتماد به نفس ورزشکاران تقویت می‌کند. البته این موضوع در بخش بانوان بیشتر مورد توجه است چرا که بانوان ایرانی باید با پوشش کامل در یک رقابت نابرابر شرکت کنند و توانمندی اش را به جهانیان نشان بدهد که این موضوع به یک اراده قوی نیاز دارد. خدا را شکر بانوان در رقابت‌های بین الملی با تمام توانشان در میادین ظاهر شدند و به همگان نشان دادند که حجاب مانع کار آنها نمی شود.»

رئیس فدراسیون تیراندازی همچنین در مورد جذب جوانان و حضور در مساجد گفت: «در وهله اول ما باید شور و نشاط را در این محافل ایجاد کنیم و مساجد را به مکانی تبدیل کنیم که منطبق با ذائق و سلیقه جوانان باشد. به طور حتم اگر روح و ذهن یک ورزشکار با معنویات توأم شده باشد می‌تواند توانایی جسمی را هم بهتر به کار بگیرد.»

هاشمی همچنین در مورد بهبود رابطه ورزش و مساجد اظهار کرد: «ما اگر اسلام را به صورت واقعی تبلیغ کنیم طبیعتاً می‌بینیم که ترتیب جسم و روح در یک راستا قرار می‌گیرند. همانطور که برای تقویت جسم افراد به باشگاه های بدنسازی مراجعه می‌کنند برای تقویت روح و ذهن هم باید در محافلی چون مساجد و تکایا حضور پیدا کنند. همانطور که وزشکار به دنبال یک جسم قوی و پرتوان است تا در میادین ورزشی خوش درخشد باید روح و ذهن خودش را هم تقویت کند و این امر غیر از درحضور در مساجد و محافل دینی امکان‌پذیر نخواهد بود.»

۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۵:۰۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید