اخبار

ورزشکاران با حضور در مساجد می توانند الگوهایی خوبی برای جوانان باشند

سرمربی تاسیسات دریایی گفت: ورزشکاران خودشان هم به خوبی می دانند که هر زمانی به ائمه اطهار توسل کنند محال است دست خالی برگردند.
به گزارش پانا؛ وحید شمسایی درباره تاثیر معنویات در فضای ورزشی ورزشکاران گفت:« به نظرم اعتقادات هر فردی به زندگی و محیطی خانواده ای که در آن بزرگ شده است بستگی دارد. من در یک خانواده کاملا مذهبی بزرگ شدم و همیشه به این موضوع افتخار می کنم. بنابراین از همان روز اول به من یاد دادند که معنویات و توسل بر ائمه در زندگی من چه تاثیری دارد، این موضوعات باید در وجود هر فردی نهادینه شود و خدا را شاکرم که من به این باور رسیدم و معنویات را سرلوحه زندگی ام قرار داردم. من هر زمانی بازی مهمی پیش رو دارم بدون توسل به ائمه داخل زمین نمی روم و تاثیر آنها را در زندگی شخصی و حرفه ای ام به خوبی حس کردم.»

وی افزود: « به نظرم توسل به ائمه و معنویات در وجود همه ورزشکاران ما هست، زمانی که ورزشکاران ما در یک بازی رسمی به میدان می روند، وقتی دوربین به سمت آنها می رود اکثرا در حال ذکرگفتن هستند و برای موفقیشان از ائمه توسل می جویند. ورزشکاران خودشان هم به خوبی می دانند که هر زمانی به ائمه اطهار توسل کنند محال است دست خالی برگردند. در بازی های المپیک وقتی یزدانی به مدال طلا رسید همه دیدیدم که چگونه نام خدا را بر زبان می آورد و فریاد می زد یا بهداد سلیمی قویترین مرد جهان وقتی برای بالابردن وزنه ها بر روی تخته می آمد با صدای بلند از حضرت علی توسل می گرفت. همه این ها نشان می دهد که در وجود ورزشکاران ما معنویات نهادینه شده است اما ممکن است برخی از افراد در همه شرایط از آنها استفاده کنند ولی بعضی در همه حال به خدا و ائمه اطهار توسل پیدا کنند.»

سرمربی تاسیسات دریایی همچنین در مورد جذاب جوانان به مساجد از طریق ورزش اظهار کرد: « به اعتقاد من رفتن به مسجد هم باید در وجود هر فرد نهادینه شده باشد. البته ورزش تاثیر بسیار زیادی برای جذب جوانان به مسجد دارد اما در وهله اول خود ورزشکار مهم است چرا که شاید ورزشکار حرفه ای زمان زیادی برای رفتن به مسجد نداشته باشد اما همین که در جوامع بین المللی اعتقاداتش را به مردم و جوانان نشان می دهد کمک بسیار می کند.»

شمسایی در مورد چگونگی بهبود ارتباط جامعه ی ورزش با مساجد گفت: « شاید شرایط فعلی به گونه ای است که اگر ورزشکار در این مسیر قرار بگیرد همه بگویند به دنبال ریاکاری و برای پیش بردن اهدافش است.اما یک ورزشکار با رفتنش به مسجد و ارتباط برقرار کردن با مسئولان مسجد و حضور در مراسم مختلف تاثیر می تواند در وهله اول خودش به یک آرامش برسد و همچنین بر جوانان هم تاثیر بگذارد. رفتن به مسجد تنها باید برای رضایت خداوند باشد نه بنده خدا. ورزشکار با حضور در مساجد و هیئت های مختلف می تواند الگوی خوبی برای جوانان باشد.»
۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۳۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید