اخبار

آیت‌الله حسینی‌بوشهری: سلفی‌ها مزدوران دشمنان اسلام هستند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تخریب مساجد توسط سلفی‌ها نشانگر این است که ‌آنان با اسلام و با مبانی دینی بیگانه‌‌اند و مزدوران دشمنان اسلام‌ هستند.

آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اقدام شنیع سلفی‌ها در راستای تخریب مساجد شیعیان، اظهار کرد: تخریب مساجد توسط سلفی‌ها قبل از اینکه هدف خبیث آن‌ها را مشخص کند، نشانگر این است که ‌آنان با اسلام و با مبانی دینی بیگانه‌ هستند.

وی تخریب مساجد توسط سلفی‌ها را اقدام قبیحی دانست و افزود: تخریب مساجد توسط سلفی‌ها سند محکمی است که به جهانیان ثابت می‌کند سلفی‌ها ارتباطی با اسلام ندارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: انجام اقدامات ضداسلامی مانند تخریب مساجد، تخریب قبور مطهر ائمه(ع)، ‌تخریب قبور اولیای الهی، صلحا و شهدا و ... توسط سلفی‌ها، نشان‌‌دهنده این است که آنان مزدوران دشمنان اسلام‌اند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام و مسلمانان، سلفی‌ها را در بین مسلمانان نفوذ داده‌اند تا اهداف معاندانه خود را پیاده کنند، اضافه کرد: یکی از اهداف دشمن از ایجاد تشکل سلفی‌ها و نفوذ ‌دادن آنان در بین مسلمانان این است که در دنیا موج اسلام هراسی ایجاد کند.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری عنوان کرد: برخی از کشور‌های معاند، پول و سایر امکانات لازم را در اختیار سلفی‌ها قرار می‌دهند تا سلفی‌ها به نیابت از آنان در بین مسلمانان و در کشور‌های اسلامی اختلاف افکنند و اتحاد مسلمانان را خدشه‌دار کنند.

وی با بیان اینکه مکتب تشیع در طول تاریخ فراز و فرود‌های بسیاری داشته است اضافه کرد: شیعیان همواره مظلوم بوده‌اند و با مظلومیت به این نقطه از تاریخ رسیده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امامان شیعیان هم در مدتی از دوران حیاتشان زیر ظلم طاغوتیان زمان خود به سر برده‌اند، زندان رفته‌اند و مورد اذیت و توهین قرار گرفته‌اند ولی هیچ‌گاه نام و عظمت شیعیان از بین نرفته است و برخلاف خواست دشمنان اسلام، روز به روز شاهد افزایش عظمت شیعیان در سطح جهان هستیم.

وی با اشاره به انقلاب اسلامی که در ایران رخ داد، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران در پرتو نام اسلام، اهل‌بیت و مکتب تشیع به ثمر نشسته است که امروزه تبدیل به یک الگوی جهانی شده است.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه باید با تلاش هر چه بیشتر در راستای افزایش آبادانی معنوی مساجد داخل کشور اقدام کنیم، گفت: در سال‌های اخیر رشته‌هایی برای تربیت مخصوص امامان جماعات مساجد تعریف شده است که امیدواریم با ساماندهی بیشتر، این رشته‌ها در حوزه‌های علمیه قابل اجرا شود و اینگونه به آبادانی بهتر و بیشتر مساجد کمک کنیم.

۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۴۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید