اخبار

همایش پایان دوره ایمنی خدام ناحیه شهید مصطفی خمینی برگزار شد+ عکس

در همایش پایان دوره ایمنی خدام ناحیه شهید مصطفی خمینی که با حضور مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران برگزار شد، از زحمات سازمان آتش نشانی و همچنین خدام مساجد تهران تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، همایش پایان دوره آموزش ایمنی خدام ناحیه شهید مصطفی خمینی با حضور مسئولین مرکز و سازمان آتش نشانی تهران دوشنبه 4 مرداد ماه برگزار شد.

**************************

حجت الاسلام و المسلمین نوری، معاون آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد در این همایش در سخنانی  ضمن تقدیر از سازمان آتش نشانی تهران برای برگزاری دوره های ایمنی خدام مساجد، گفت: در شهرستان های استان تهران هم 200 نفر از خدام تحت آموزش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه همانطور که خدام مساجد به عنوان آتش نشانان داوطلبی شناخته می شوند از این طرف هم ما مسئولین و کارکنان سازمان آتش نشانی را به عنوان خادمان افتخاری مساجد می شناسیم.  

معاون آموزش مرکز با اشاره به روایت پیامبر اکرم (ص) درباره اجر آباد کردن مسجد، ادامه داد: ما در امر مسجد دچار غفلت شده ایم و باید با سرعت بیشتری امور را پیش ببریم.

وی در  پایان با تاکید بر اینکه معاونت آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد در راستای ماموریت هایش آماده همکاری با سازمان ها می باشد ابراز امیدواری کرد یک همایش جمعی با حضور 900 نفر از خدام حاضر در این دوره ها برگزار شود.

**************************

مهندس شریف زاده مدیر عامل سازمان آتش نشانی استان تهران هم در این همایش با بیان اینکه روزانه 280 حریق در تهران رخ می دهد  و این آمار هر روز هم در حال افزایش است، از ضعف فرهنگ ایمنی در تهران انتقاد کرد.

وی با تاکید بر این نکته که وظیفه ما نجات انسان هاست و حتی یک لحظه هم برای ما مهم است، گفت: در صدد هستیم وسایل آتش نشانی را مانند جعبه کمک های اولیه در همه جا داشته باشیم.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی استان تهران فعالیت های آتش نشانی را انسان دوستانه دانست و خاطر نشان کرد: دوره های آموزش آتش نشانی خدام مساجد تهران می تواند تا دوره های تکمیلی و دانشگاهی ادامه پیدا کند.

وی در بخش پایانی اظهاراتش با اشاره به حادثه مسجد ارگ در سال های پیش، عدم رعایت نکات ایمنی در مساجد را زمینه ای برای بروز اتفاقات غیر قابل جبران دانست.  

**************************

مهندس دهمندی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان آتش نشانی تهران در این همایش ضمن بیان اینکه سازمان آتش نشانی در سال های اخیر به پیشگیری و شناسایی علت حادثه ها روی آورده است، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران آتش نشانی موظف به تربیت و آموزش آتش نشان های داوطلب است.

وی با اشاره به این موضوع که خوشحالیم که خامین مساجد در صنف آتش نشانان های داوطلب قرار گرفته اند، گفت: از آتش نشان های داوطلب در تربیت مربی استفاده می کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان آتش نشانی تهران ادامه داد: در تلاش هستیم تا 1500 نفر از خادمین مساجد تهران را به آموزش های ایمنی مجهز کنیم.

وی تدوین آیین نامه آتش نشانان داوطلب، بهره گیری عملیاتی از آتش نشانان داوطلب و در نظر گرفتن مزایا و پوشش بیمه برای آتش نشانان داوطلب را از دیگر برنامه سازمان آتش نشانی برشمرد.

در پایان این همایش با هدایایی از خدام حاضر در همایش و مدیران سازمان آتش نشانی تقدیر به عمل آمد.

خدام مصطفی خمینی 4 

خدام مصطفی خمینی 1

خدام مصطفی خمینی 10 

خدام مصطفی خمینی 7 


خدام مصطفی خمینی 13 


خدام مصطفی خمینی 12 


خدام مصطفی خمینی 11
 
خدام مصطفی خمینی 9 


خدام مصطفی خمینی 8
 
خدام مصطفی خمینی 6 


خدام مصطفی خمینی 5
 
خدام مصطفی خمینی 3

 

خدام مصطفی خمینی 15 

خدام مصطفی خمینی 14

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۵۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید