اخبار

تربیت نیروی متخصص و متعهد سبب رونق مساجد می‌شود

بشارتی گفت: جوان با حضور در مسجد و ارتباط با خداوند، روح و روان خود را در مقابل آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها تقویت می‌کند و از سویی می‌تواند با فعالیت در مساجد، علاوه بر تعهد به تخصص نیز مزّین شود.

«فرهاد بشارتی» بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار تلویزیون شبستان، مسجد را مهمترین پایگاه تجمع در اسلام نامید و گفت: مسجد تنها یک مکان عبادی نیست. در دوره‌های حساس، همواره مسجد محل تجمع و همبستگی بوده است. به عنوان نمونه این مهم بخوبی در تاریخ جنگ تحمیلی مشهود است. در آن دوران علاوه بر عبادت و انجام دستورات دینی، مسجد به عنوان مرکز پشتیبان و حامی رزمندگان محسوب می‌شد.

 
وی ادامه داد: در آن برهه علی‌رغم تمام مشکلاتی که به دلیل جنگ در جامعه به وجود آمده بود، کمک به مستضعف مورد غفلت واقع نشد. چراکه مساجد بخوبی این مهم را برای مردم تبیین و تشریح می‌کردند.

 
این بازیگر تئاتر و تلویزیون تصریح کرد: متاسفانه در دوره جدید نقش و جایگاه برخی مساجد کمرنگ شده است که بخشی از این موضوع به دلیل ازدیاد جمعیت و بروز پدیده‌هایی مانند اینترنت است.

 
وی خاطرنشان کرد: دور شدن از مسجد پایه‌های اعتماد اجتماعی را دچار مشکل کرده است. پیشتر مردم به دلیل حضور مداوم در فضای معنوی و مقدس حاکم بر مسجد، به میزان بیشتری به یکدیگر اعتماد و اطمینان داشتند.
 

بشارتی اضافه کرد: باید با برنامه‌ریزی صحیح و کارشناسانه دوباره زمینه را برای حضور فعال جوانان آماده کرد و از این راه مساجد را بیشتر رونق داد. از سوی دیگر فعالیت‌های هنری با محتوای معنویت نیز باید بیشتر از گذشته طراحی و اجرا شوند.

 
این بازیگر تئاتر و تلویزیون در پایان تربیت نیروی متخصص و متعهد را یکی از نتایج رونق مسجد عنوان کرد و گفت: جوان با حضور در مسجد و ارتباط با خداوند، روح و روان خود را در مقابل آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها تقویت می‌کند و از سویی می‌تواند با فعالیت در مساجد، علاوه بر تعهد به تخصص نیز مزّین شود.

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید