اخبار

گسترش فعالیت‌های هنری زمینه رونق دوباره مساجد را فراهم می‌کند

لک پوریان گفت: راه‌اندازی و فعالسازی کانون‌های فرهنگی و گسترش فعالیت‌های هنری از اقداماتی است که می‌تواند زمینه را برای رونق دوباره مسجد فراهم کند.

علی لک‌پوریان؛ بازیگر تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار تلویزیون شبستان با بیان اینکه مسجد بهترین مدرسه است، بیان کرد: مسجد اولین و بهترین مکان برای تعلیم و تعلم است. مسجد همواره جایگاهی امن برای مسلمان بوده است و فرد مسلمان هرگاه از همه جا درمانده می‌شود و سرشار از نیاز می‌شود، چه نیاز روحی و چه معنوی، پناهگاهی بهتر و امن‌تر از مسجد ندارد.


وی با بیان اینکه مسجد محلی است برای رفع فقر تفکری و مأمنی است برای تسکین و تزکیه روح و جان، گفت: باید در گام اول دانست رسالت مسجد چیست و یک مسجد پویا چه ویژگی‌هایی دارد و به چه امکاناتی نیازمند است.

 
این بازیگر تلویزیون تصریح کرد: مساجد باید مانند گذشته در جامعه ایرانی ایفای نقش کنند. راه‌اندازی و فعالسازی کانون‌های فرهنگی و گسترش فعالیت‌های هنری از اقداماتی است که می‌تواند زمینه را برای رونق دوباره مسجد فراهم کند. البته نباید به دلایل مختلف کیفیت مورد غفلت واقع شود. شرط رونق برنامه‌های جانبی و استقبال جوان، رعایت کیفیت و حضور متخصصان برجسته فن است.
 

وی خاطرنشان کرد: اگر مسجد به جایگاه اصلی خود بازگردد، قطعاً جوانان متخصص و متعهدی تربیت خواهند که می‌توانند جامعه به تعالی نزدیک‌تر کنند چراکه مسجد نامش و رسمش مقدس و متمایز است.

 
لک پوریان در پایان حضور در اماکن متبرکه را توفیقی وصف‌ناشدنی نامید و گفت: از کودکی که به همراه خانواده به زیارت می‌رفتیم، زیارتگاه حضرت عبدالعظیم (ع) برای من سرشار از امنیت و معنویت بوده است. 

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید