اخبار

آمادگی 150 مسجد شرق استان جهت برگزاری آیین های ماه مبارک رمضان

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد در ناحیه علامه طباطبایی از آمادگی 150 مسجد در شرق استان تهران از بین 80 مسجد فعال این منطقه جهت برگزاری آیین های ماه مبارک رمضان خبر داد.

حجت‌الاسلام‌ جمال هادیان روز سه شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا ماه رمضان را ماه تسلیم، اطاعت، ماه پاکی و بندگی دانست و اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه تزکیه نفس است که همه باید از این فرصت معنوی به بهترین نحو استفاده کنیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در هیئت ها و مساجد به مناسبت ماه مبارک رمضان، افزود: دهه آخر ماه شعبان که مصادف با دهه تکریم و غبارروبی مساجد است، برنامه های متنوعی به صورت کمی و کیفی به اجرا درآمد که این مهم زمینه برگزاری ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان را فراهم می کند.

این مقام مسئول ادامه داد: طبق روال سال های گذشته تبلیغ معارف قرآن و اهل بیت(ع)، توجه به رشد و فضایل اخلاقی و ترویج سبک زندگی اسلامی به ویژه برای نوجوانان و جوانان، نشر فرهنگ ایثار و شهادت و ... از جمله برنامه های این نهاد در مساجد بوده است.

مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد در شهرستان دماوند با بیان اینکه حوزه فعالیت این مرکز شهرستان های پردیس، دماوند و فیروزکوه است، گفت: شرق استان تهران دارای 80 مسجد فعال و 10 مسجد جامع است که در ایام ماه مبارک رمضان این میزان مسجد با حضور امام جماعت و برگزاری برنامه های فرهنگی و قرآنی به 150 مورد می رسد.

حجت الاسلام هادیان با بیان اینکه تاکنون بخش عمده ایی از مساجد شرق استان تهران غبارروبی شده است، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که عمدتا در طول سال و ایام ماه مبارک رمضان شاهد هستیم، حضور کمرنگ جوانان در مراکز مذهبی است ولی با توجه به برنامه های سال گذشته شاهد استقبال خوب جوانان بودیم که امید است این مهم افزایش یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه چیدمان و بازآرایی مساجد با توجه به شئونات اسلامی نقش مهمی در افزایش روحیه نمازگزاران و روزه داران به ویژه جوانان دارد، بیان کرد: امروزه با وجود فضاهای مجازی کمتر شاهد حضور جوانان در مساجد و مراکز مذهبی هستیم که فراهم سازی زیرساخت های لازم در حوزه مذهب، می تواند در حضور جوانان به مسجد موثر باشد.

وی تصریح کرد: برپایی نمازهای جماعت، مراسم شب‌های قدر و اجرای برنامه‌های قرآنی همچون محفل انس با قرآن کریم از جمله مهم‌ترین برنامه‌های مساجد شرق استان در ایام ماه مبارک رمضان است.

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید