اخبار

به عشق امام حسین(ع) فامیلم را تغییر دادم/ هنگام غبارروبی گریستم

فرانسوا حسین داور مسابقه تلویزیونی «دست‌پخت» گفت: هنگام غبارروبی، ناگهان در بین ما فردی شروع به گریه‌کردن کرد. ابتدا از این وضعیت متعجب بودم اما کم‌کم همه ما هم به طور ناگهانی به گریه افتادیم.

به گزارش ستاد خبری دهه تکریم و غبارروبی مساجد، « فرانسوا حسین» سرآشپز حرفه‌ای فرانسوی‌الاصل و داور مسابقه تلویزیونی «دست‌پخت» درباره جایگاه مسجد و ارتباطش با این مکان مقدس و همچنین غبارروبی مساجد گفت: درابتدا باید توضیح بدهم که من دینم را تغییر نداده ام بلکه تا پیش از اسلام آوردن اصلا دینی نداشته ام اما الان نه تنها مسلمان شده ام بلکه یک مسلمان شیعه هستم.

فرانسوا حسین در مورد نحوه مسلمان شدنش که به توصیه همسر ایرانی خود اتفاق افتاده گفت: همسر ایرانی‌ام به من گفت که در صورت تمایل به زندگی با یکدیگر بر اساس قوانین اسلام و کشور باید اسلام بیاورم. من در ابتدا متعجب بودم ولی قبول کردم که این کار را انجام دهم اما به من گفتند که باید با یک روحانی مشورت کنم که در امامزاده صالح می توانم او را ببینم. آن روحانی پس از گفتگو با من گفت که بدون تفکر و مطالعه این کار امکان‌پذیر نیست و من در ابتدا باید قرآن را بخوانم. پس من هم ترجمه کل قرآن را به زبان فرانسه خواندم و از این همه مهربانی و احترام که در آن بود متعجب شده و مصمم به اسلام آوردن شدم.

وی افزود: من سه سال پیش اسلام آوردم و امام حسین(ع) برایم از اهمیت ویژه ای برخوردار است که حتی نام فامیل خود را هم حسین انتخاب کرده‌ام. در پاسخ به برخی دوستانم که با تعجب و تردید در مورد مسلمان شدنم می‌پرسند می گویم که ما حضرت علی (ع)، امام رضا(ع) و امام حسین را داریم و این نه تنها انتخاب من بود بلکه بهترین انتخابم بوده است. همانطور که مشاهده می کنید نام خانوادگی جدید من یک نام دینی است و خیلی به آن افتخار می کنم.

فرانسوا حسین تصریح کرد: تا قبل از اینکه در این برنامه پر مشغله درگیر کار شوم هر جمعه به تجریش و امامزاده صالح می رفتم و الان هم هر هفته فرصت داشته باشم این کار را می کنم به نیایش می پردازم.

این مسلمان فرانسوی الاصل در پاسخ به اینکه آیا تا به حال در نظافت مسجد مشارکت داشته و خاطره‌ای از آن داشته یا خیر گفت: بله این کار را کرده ام و به خاطر دارم که روزی در سال‌های گذشته در امامزاده صالح به همراه چند نفر دیگر حضور داشتم به این کار پرداختیم که ناگهان در بین ما فردی شروع به گریه‌کردن کرد و من در ابتدا متعجب بودم از این وضعیت اما کم کم همه ما هم به طور ناگهانی به گریه افتادیم و حسی غیر قابل وصف و فوق العاده به من دست داد که پس از آن هم همیشه در در هنگام حضورم در این مکان به همین حالت می رسم و به هنگام نیایش گریه می‌کنم در حالیکه این با گذشته کاملا متفاوت است.

وی در پاسخ به اینکه وقتی می شنوید که در دنیای امروز افرادی همچون اعضای داعش اقدام به تخریب مساجد و کلیساها می‌کنند، چه نظری دارند گفت: این کار کاملا احمقانه و برای نسل جدید و آیندگان بسیار خطرناک است.  

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید