اخبار

تکریم مساجد در شهر زیرزمینی تهران+ تصاویر

متروی تهران روزانه بیش از ۳ میلیون مسافر را جابجا می‌کند، پس باید در خطوط پنج‌گانه خود برای این جمعیت قابل توجه خوراک فکری و فرهنگی مهیا کند.

به گزارش ستاد خبری دهه و تکریم غبارروبی مساجد، در آخرین‌های روزهای سال ۱۳۷۷ که نخستین خط متروی تهران آغاز به کار کرد، دغدغه‌ای غیر از جابجایی مسافر وجود نداشت. اما با گذشت زمان و افتتاح خطوط بیشتر و در نتیجه سفرهای درون‌شهری بیشتر، بحث تبلیغات و اطلاع‌رسانی در ایستگاه‌های مترو نیز جدی شد. این تبلیغات گاهی جنبه تجاری دارند اما ماهیت اکثر آن‌ها تمرکز بر فرهنگسازی است.

حالا متروی تهران روزانه بیش از ۳ میلیون مسافر را جابجا می‌کند، پس باید در خطوط پنج‌گانه خود برای این جمعیت قابل توجه خوراک فکری و فرهنگی مهیا کند. بنابراین تابلوهای متعددی در ایستگاه‌های مترو نصب شده‌اند که بنا به مناسبت‌های مختلف تغییر می‌کنند.

یکی از این مناسبت‌ها که روز گذشته به کار خود پایان داد، دهه تکریم و غبارروبی مساجد (دهه آخر ماه شعبان‌المعظم) بود. در این دهه پر خیر و برکت، خانه‌های خدا برای حضور عبادت‌کنندگان غبارروبی و ورود به ماه مبارک رمضان آماده‌سازی شدند و شهر متوجه اهمیت جایگاه فرهنگی و کالبدی مساجد گشت. در این راستا، معاونت فرهنگی و اجتماعی مترو نیز با نصب تابلوهایی به ترویج فرهنگ تکریم و غبارروبی مساجد پرداخت که تصاویر آن در پی می‌آید:

 
تبلیغات متروی تهران 11 

 ایستگاه طرشت


تبلیغات متروی تهران 10 

ایستگاه دکتر حبیب الله


تبلیغات متروی تهران 9 

 ایستگاه دکتر معین


تبلیغات متروی تهران 8 

ایستگاه تجریش


تبلیغات متروی تهران 7 

ایستگاه شهید بهشتی


تبلیغات متروی تهران 6 

ایستگاه شهید مفتح


تبلیغات متروی تهران 5 

ایستگاه هفت تیر 


تبلیغات متروی تهران 4 

ایستگاه دروازه شمیران 


تبلیغات متروی تهران 3 

ایستگاه دروازه دولت 


تبلیغات متروی تهران 2 

ایستگاه امام خمینی


تبلیغات متروی تهران 1 

ایستگاه پانزده خرداد 

 

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید