اخبار

حجت الاسلام و المسلمین کرمانی به عنوان مدیر جدید ناحیه شهید بهشتی معرفی شد

در مراسم تکریم و معارفه مدیر جدید امور مساجد در ناحیه شهید بهشتی حجت الاسلام و المسلمین کرمانی به این سمت منتصب شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، در مراسم معارفه مدیر ناحیه شهید  بهشتی که با حضور شخصیت ها و مسئولین شرق تهران برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین کرمانی به عنوان مدیر جدید این ناحیه معرفی شد و از زحمات حجت الاسلام و المسلیم بصیری، سرپرست این ناحیه تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم که در مسجد جامع نارمک برگزار شد، آیت الله جلالی خمینی، از روحانیون شناخته شده تهران با بیان اینکه زحمات آقای بصیری در این مدت آثار خوبی داشت، اظهار کرد: منطقه شرق تهران ویژگی های خاصی دارد و از برخی جنبه ها بهترین منطقه است.

وی با بیان اینکه در اوایل انقلاب مسجد کم بود و ما تلاش کردیم که با مسجد سازی شاگردان امام خمینی (ره) را به تهران بیاوریم، به برخی چلوه های مبارزات روحانیت در پیش از انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: روحانیت باید بداند که یک عصر طلایی دارد زیرا در هیچ دوره چنین موقعیتی برای تبلیغ نداشته است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش یادآور شد: امام خمینی(ره) تحجر در روحانیت را از بین برد و روحانیت امروز با سرافرازی در جهان جلو می رود.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد هم با بیان اینکه حق مسجد ادا نشده است و ما نباید از این وضعیت راضی باشیم، اظهار کرد: مساجد باید فعال ترین پایگاه های مناطق ما باشند. اگر ما با مجاهدت و شجاعت و ابتکار  و اقدام جمعی حرکت کنیم می توانیم به وضع مطلوب نزدیک شویم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد در ناحیه شهید بهشتی ابتکارات جدیدی در راه آبادانی خانه خدا رقم بخورد.

حجت الاسلام و المسلمین آقایی، معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد هم در این مراسم با بیان اینکه حجت الاسلام و المسلمین بصیری در مدت بیش از دو سال علاوه برای آنکه در ناحیه شهید باهنر مشغول خدمت بودند، به عنوان سرپرست در ناحیه شهید بهشتی هم منشا خدمات زیادی شدند، گفت: لازم است به پاس این زحمت مضاعف از آقای بصیری تقدیر و تشکر کنیم.

وی همچنین گفت: امیدواریم حضور حجت الاسلام کرمانی دراین جایگاه بتواند منشا خدمات زیادی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین بصیری نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به اینکه تلاش من بر این بوده است که با تمام توان در بازار آشفته امروز، مسجد را که یک پایگاه بی بدیل است حفظ کنم، در تشریح گزارش عملکرد خود گفت: 300 مسجد در ناحیه وجود دارد که در این مدت 63 امام جماعت در این ناحیه جایجا شدند.

وی با اشاره به جلسات مختلفی که برای رفع اختلافات با سازمان ها گوناگون مانند بسیج، اوقاف، شهرداری در این مدت برگزار شده و همچنین بازدیدهایی که از مساجد صورت گرفته، به ضرورت راه اندازی دفاتر مشاوره در مساجد و تشکیل اتاق های فرهنگی در مناطق برای انتقال آسیب های اجتماعی به ائمه جماعات تاکید کرد.

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام و المسلمین کرمانی که پیش از این در سمت مدیریت خدام و امنا فعالیت می کرد، ضمن تشکر از اقدامات حجت الاسلام و المسلمین بصیری و با بیان اینکه امیدواریم به بهترین  شکل ممکن مساجد این ناحیه را اداره کنیم، گفت: من از همه بزرگان که در این ناحیه حضور دارند بویژه شخصیت هایی چون آیت الله جلالی خمینی و آیت الله ابراهیمی تقاضای کمک و راهنمایی دارم.

لازم به ذکر است ناحیه شهید بهشتی مساجد مناطق 4، 7، 8 و 13 تهران را شامل می شود.


ناحیه شهید بهشتی

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۶:۵۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید