اخبار

تنها جایی در ارتش که درجه معنا ندارد+ تصاویر

شاید مسجد تنها جایی در ارتش باشد که درجه‌ها رنگ می‌بازد و سرباز و فرمانده دوشادوش هم در صفوف منظم نماز جماعت می‌ایستند و با معبود خویش راز و نیاز می‌کنند.

به گزارش ستاد خبری دهه و تکریم غبارروبی مساجد، صحبت از نظم که می‌شود، یکی از نخستین گزینه‌هایی که به ذهن هر کسی خطور می‌کند، ارتش و نظامی‌گری است.

 تجلی این نظم در دو جا نمود ویژه‌ای دارد؛ یکی رژه و دیگری صفوف منظم نماز جماعت. اما تفاوت عمده‌ای میان این دو هست، در اولی جایگاه مافوق کاملا مشخص بوده و تبعیت از دستورات او الزامی است. اما در دومی که نماز جماعت است، درجه‌ها رنگ می‌بازد و سرباز و درجه‌دار بدون توجه به رتبه سازمانی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و ملاک برتری، نه سردوشی‌ها که تقواست.

این موضوع در نظافت مسجد نیز نمو می‌یابد و نفرات ارتش بدون در نظر در گرفتن رتبه و درجه، کنار یکدیگر به زدون غبار از کالبد مسجد می‌پردازند تا مقدمه‌ای برای زدودن غبار از دل و زنگار از روحشان باشد. در ادامه، تصاویری از مراسم غبارروبی مسجد امام خمینی(ع) ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران مشاهده می‌شود:

بر اساس این گزارش، دهه آخر ماه شعبان المعظم (۲۰ تا ٢٩ شعبان) به نام دهه تکریم و غبارروبی مساجد نامگذاری شده و فلسفه آن آماده‌کردن خانه‌های خدا ورود به ماه مبارک رمضان برای حضور عبادت‌کنندگان و توجه مردم به کاردکردهای مغفول مسجد است. این دهه امسال مصادف با هشتم تا هفدهم خرداد ماه است.

 
مسجد ارتش 15
مسجد ارتش 14
مسجد ارتش 13
مسجد ارتش 12
مسجد ارتش 11
مسجد ارتش 10
مسجد ارتش 9
مسجد ارتش 8
مسجد ارتش 7
مسجد ارتش 6
مسجد ارتش 5
مسجد ارتش 4
مسجد ارتش 3
مسجد ارتش 2
مسجد ارتش 1

 

 

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۱۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید