اخبار

مسجد بهترین سنگر برای مقابله با هجوم فرهنگی غرب است

بازیگر پیشکسوت سینما گفت: هجوم فرهنگی غرب از خطرات امروز جامعه ایرانی-اسلامی است و برای مقابله با آن سنگری بهتر از مسجد نمی‌توان یافت.

داریوش اسدزاده، بازیگر پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مسجد را مأمن اسلام و تشیع برشمرد و گفت: در طول تاریخ همواره مسجد علاوه بر بُعد دینی، خاستگاهی امن برای مسلمانان بخصوص شیعیان بوده است.

وی افزود: این محل، مکانی برای اجتماع خداپرستان است که علاوه بر انجام فرایض دینی از حال یکدیگر با خبر می‌شوند و می‌توانند در این فضای عبادیِ حاکم، مشکلات یکدیگر را حل کنند.

اسدزاده با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ مسجد، هجوم فرهنگی غرب را یکی از خطرات امروز جامعه ایرانی-اسلامی دانست و ادامه داد: در حالی که غرب همه داشته‌های خود را در تهاجم فرهنگی به جوان مسلمانِ ایرانی بکار گرفته است و در این راه از هیچ کوششی دریغ ندارد، مسؤلان فرهنگی باید با ترویج فرهنگ اصیل اسلامی-ایرانی، کشور را از این خطر جدی مصون بدارند و بدانند برای مقابله با این هجوم فرهنگی سنگری بهتر مسجد نمی‌توان یافت.

این بازیگر پیشکسوت سینما برگزاری کلاس‌های فرهنگی و هنری در مساجد را اقدامی مثبت در راستای جذب جوانان عنوان کرد و افزود: می‌توان علاوه بر بهبود کیفیت برگزاری مراسم‌های مذهبی و همگن کردن آنها با شرایط و مقتضیات امروز، کلاس‌هایی در زمینه‌های مختلف فرهنگ و هنر برگزار کرد و از این طریق جذابیت حضور در مسجد را برای جوان ایرانی دوچندان کرد. البته در این مورد استفاده از نظرات و توانایی‌های کارشناسان فن و هنرمندان متعهد امری ضروری است چراکه هر اقدامی باید به دست کاردان آن سپرده شود.

اسدزاده در پایان زیارت و خدمت به مسجد و اماکن متبرک را توفیقی بی‌نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: از همان دوران کودکی حضور در مسجد و حرم عبدالعظیم(ع) یکی از برنامه‌های اصلی زندگی من بوده است. در دوران کودکی همواره با پدرم به زیارت می‌رفتم و در حال حاضر نیز سعی می‌کنم در حضور در مسجد و اماکن متبرکه بخصوص حرم عبدالعظیم(ع) مداومت داشته باشم.

بر اساس این گزارش، دهه آخر ماه شعبان المعظم (۲۰ تا ٢٩ شعبان) به نام دهه تکریم و غبارروبی مساجد نامگذاری شده و فلسفه آن غبارروبی از کارکردها و ظرفیت های مسجد و همچنین آماده‌کردن ظاهری خانه‌های خدا برای حضور عبادت‌کنندگان و ورود به ماه مبارک رمضان است.

۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۳۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید