اخبار

احساس و اندیشه ایرانی در مسجد به کمال می‌رسد

منصور سهراب‌پور تهیه‌کننده و بازیگر، مسجد را پایگاه روح و و دل انسان مسلمان دانست و گفت: حضور در این مکان مقدس نقش بسزایی در آرامش روحی و روانی فرد دارد.

به گزارش برنا، سهراب پور در رابطه با نقش مسجد در زندگی انسان ها افزود: مسجد محلی است که می‌تواند به بهترین شکل، فرد و در معنایی عام‌تر اجتماع را به تعادل روحی برساند.       

سهراب‌پور ادامه داد: متاسفانه امروزه تا حدودی رونق مساجد کمتر شده است و به شخصه وقتی برای نماز به مسجد می‌روم خیلی از این موضوع ناراحت می‌شوم. این در حالیست که نمی‌توان نقش مسجد را به عنوان پایگاهی مستحکم در اجتماع ایرانی از یاد برد.

وی تأکید کرد: عدم‌حضور جوان در مسجد به هر دلیلی که باشد، زمینه را برای هجوم فرهنگی فراهم می‌کند. جوان به غذاری روحی نیاز دارد و اگر این خوراک از دالان مسجد تأمین نشود، از جای دیگری به جوان تزریق خواهد شد!

این تهیه‌کننده سینما اضافه کرد: پیش از انقلاب و پس از آن خاصه در دوران جنگ تحمیلی مسجد با حضور جوانان رونق شگفت‌انگیزی داشت بطوریکه محل اصلی اجتماع جوانان شده بود. در چنین فضایی قطعاً روح و روان جوان تحت‌تاثیر فضای معنوی قرار خواهد گرفت و کم‌کم به سمت ارزش‌ها و باورهای دینی سوق پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: ایران امروز هر چه دارد به یمن رونق مساجد است. دل و اندیشه ایرانی در مسجد به کمال می‌رسد و در این مکان مقدس است که شخصیت‌های متعهد رشد می‌کنند.

سهراب‌پور اخلاق‌مداری متولیان مسجد را مهمترین عامل در جذب جوانان دانست و اظهار داشت: می‌توان با برگزاری کلاس‌های هنری و فرهنگی با کیفیت و متناسب با مقتضیات زمان، جوان را برای حضور فعال در مسجد ترغیب کرد اما باید دانست مهمترین عامل اخلاق‌نیک هیأت‌امنای مسجد و روحانی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اخلاق خوش اسلامی بیشترین نقش را در جذب جوان به مسجد دارد و این نکته در آموزه‌های دین اسلام به خصوص تشیع و در احادیث روایت‌شده از ائمه معصومین (ع) به خوبی مشهود است. با سادگی و صداقت و اخلاق خوش، جوان مجذوب هنجارهای و باورهای دینی می‌شود و به تبع آن به حضور فعال در مسجد ترغیب خواهد شد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید