اخبار

همزمان با غبارروبی مساجد دلهامان هم را از غبار بزداییم

رییس شورای شهر تهران گفت: همانطور که ظاهر مساجد را از غبار می زداییم با دلهامان را هم پاک کنیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، مهندس چمران رییس شورای شهر تهران ضمن حضور در مراسم تکریم و غبارروبی مسجد جامع نارمک در سخنانی گفت: مسجد باید تمیز ترین محل در روی کره زمین باشد و از خانه های خودمان مرتب تر باشد. بنابراین باید مساجد را همیشه پاکیزه نگه داریم.

وی با اشاره به اینکه تمیز نگه داشتن مسجد سنت خوب و زیبایی است اما ظاهر امر است و غبارروبی مساجد فقط این نیست که مساجد را تمیز و آب و جارو کنند، ادامه داد: این یک اشارتی است که ما دلهای خودمان را از گرد و غبار بزداییم و پاک و شفاف کنیم تا برای ماه خدا آماده شویم.

مهندس چمران اظهار کرد: شاید روزه گرفتن کار ساده ای باشد اما به مهمانی خدا رفتن و عبادت و تلاوت قرآن قلب پاکی می خواهد تا در این ماه پاک تر شود.

وی با بیان اینکه همه دستورات اسلامی آداب و روسوم خاصی دارد و باید قبلن خود را آماده کرد، گفت: در مساجد قدیمی هم ناگهان از خیابان وارد شبستان نمی شویم بلکه ورود به فضای مسجد با مقدماتی همراه است و باید برای ورود به مسجد آماده شد. مساجد زیبای ایران که فخر جهان اسلام و هویت مذهبی، ملی و مکتبی هستند، ورودی، حیاط، ایوان و ... دارد و ما به تدریج وارد شبستان مسجد می شویم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این موضوع که در ماه رجب و شعبان هم بتدریج با ادعیه و آیین های ویژه ای آماده می شویم تا به ضیافت الهی برسیم، اظهار کرد: بنابراین هم باید مساجد را به لحاظ ظاهری برای مهمانی خدا آماده کنیم و هم قلبمان را از کدورت ها و سیاهی ها بزداییم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه حرکتی که از رجب و شعبان آغاز شده است در ماه رمضان تکمیل گردد، تشریح نمود: این یک روش تربیتی است و اسلام دین تربیت روح و نفس انسان است و انسان را تربیت می کند تا از این جسم خاکی به یک انسان روحانی برسد. نماز و روزه و حج و جهاد ما در مسیر این حرکت تربیتی است تا یک انسان شایسته شویم.

چمران با تاکید براینکه با بیان اینکه مسجد جامع نارمک یادگار مبارزه و انقلاب بوده است، گفت: انشاءالله بعد از ما نسلی بوجود بیایند که در همین مسجد بیایند و برای ما طلب مغفرت کنند. ما راه مبارزه را طی کرده ایم و امروز به جایی رسیده ایم که اینچنین در مقابل ابرقدرت ها ایستاده ایم.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی هنوز برای کسانی که با ما دشمنی می ورزند گران است. مشکل آنها این است کا ما از آنها نمی هراسیم و همه اقدامات آنها بهانه ای است برای اینکه انقلاب اسلامی ما را مهار کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: ما انقلاب را از مساجد شروع کردیم و اگر بتوانیم همان روحیه انقلابی را در مساجد دنبال کنیم قطعا پیروز خواهیم شد. باید وظیفه خود بدانیم که حداقل در عمران و آبادانی مساجد بکوشیم.

وی در پایان با اشاره به اعیاد گذشته بخصوص نیمه شعبان، گفت: انقلاب اسلامی یعنی انتظار فرج و ما باید دنیا را برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) مهیا کنیم.

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید