اخبار

پیکر حجت‌الاسلام و المسلمین اخوان از مفقودان فاجعه منا شناسایی شد

پیکر حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدصادق اخوان که در حادثه منا مفقود شده بود، شناسایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، سرانجام پس از ۱۰۳ روز از فاجعه خونبار منا، پیکر حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدصادق اخوان که در این حادثه مفقود شده بود، شناسایی شد.

فرزند و همسر حجت‌الاسلام و المسلمین اخوان، دو هفته پیش برای پیگیری سرنوشت وی راهی مکه مکرمه شده بودند، اما بامداد امروز و به دلیل قطع روابط دیپلماتیک عربستان سعودی با ایران، به ناچار خاک این کشور را ترک کردند.

این شناسایی بر اساس آزمایش DNA انجام گرفت و ساعتی پس از ترک عربستان، به اطلاع خانواده مرحوم اخوان رسید.

به درخواست خانواده وی، پیکر این جانباخته پس از انجام مراحل قانونی به کشور منتقل می شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین اخوان از مسئولان قوه قضاییه و معاون مرکز شوراهای حل اختلاف کشور بود که در حج امسال به عنوان روحانی کاروان شرکت کرد.

********************

 حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق اخوان از ائمه جماعات شناخته شده تهران بود که در سال های زندگی ارزشمند خود خدمات زیادی را در جبهه فرهنگی به کشور و نظام تقدیم کرد.

او که در سال 1339 و در شهم قم چشم به جهان گشود، پس از گذراندن دوره سطوح ابتدایی حوزوی در مدرسه آیت الله گلپایگانی، سوابق درخشانی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و قوه قضاییه، از خود بر جای گذاشت. 


مرحوم حجت الاسلام و المسلمین اخوان که در دوران دفاع مقدس نیز بمدت 6 ماه در جبهه حضور داشتند، از سال 1387 در مسجد الزهرا(س) واقع در محله شهر آرا به عنوان امام جماعت خدمت می کردند. وی همچنین قبل از مسجد الزهرا(س) ، در مسجد شهید چمران به فعالیت مشغول بودند. وی در دوره اخیر عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه و همچنین معاون برنامه ریزی و آمار مرکز شوراهای حل اختلاف کشور بودند.

 ۱۶ دی ۱۳۹۴ ۰۸:۱۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید