اخبار

جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) منطقه ٩ برگزار شد+ تصاویر

راهکارهای جذب جوانان و نوجوانان و همچنین جذب منابع مالی به مساجد در جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


 

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، دور چهارم جلسات شورای محلات ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره)  در مسجد حسین بن علی(ع) مهرآباد جنوبی با حضور حجت الاسلام و المسلمین اصغری مدیر ناحیه و اعضای شورای محله مذکور برگزار شد.

اولین جلسه از دور چهارم جلسات شورای محله امام حسن مجتبی(ع) با حضور حداکثری اعضای شورا برگزار شد و دستور جلسه که از ابتدای سال در تقویم جلسات مشخص شده بود راهکارهای جذب جوانان و نوجوانان و جذب منابع مالی به مساجد بود که از طرف اعضای شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) منطقه 9

مدیر ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره) ضمن تشکر از حضور اعضای شورا در جلسه گفت: ما باید با استفاده از روشهای ساده و مهمی مثل پیش دستی کردن در سلام به نمازگزاران و ساکنین اطراف مساجد، خوش اخلاقی و پیاده روی در مسیرهای منتهی به مسجد و روشهایی از این قبیل، اعتماد اهالی محل و جوانان را جذب نماییم و سپس به فکر جذب منابع مالی در مساجد باشیم که البته حضور مردم در مسجد خود سبب جذب نذورات و منابع مالی به مسجد خواهد شد.

جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) منطقه 9

مدیر ناحیه شهید مصطفی خمینی(ره) در ادامه افزود: برخی فعالیتها از جمله جذب نوجوانان و جوانان به مساجد نیاز چندانی به منابع مالی ندارد و ما باید با کارهای فرهنگی و مسئولیت دادن به جوانان آنها را در فعالیتهای مسجد سهیم کنیم.

در ادامه اعضای شورای محله امام حسن مجتبی(ع) ضمن استقبال از سخنان حجت الاسلام و المسلمین اصغری نظرات و راهکارهای پیشنهادی خود را بیان کردند. بنا بر اظهارات برخی از ائمه جماعات در خصوص مساجد که دارای رقبات می باشند درآمدهای بدست آمده از این رقبات در اختیار اداره اوقاف و امور خیریه قرار میگیرد که دریافت هزینه های مسجد از اداره مذکور با مشکلات اداری مواجه است و بعضا در زمان مناسب در اختیار کارگزاران مساجد قرار نمی گیرد که این مساله باید به نحوی برطرف شود. 

جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) منطقه 9 جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) منطقه 9 
جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) منطقه 9 
جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) منطقه 9 
جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) منطقه 9 
جلسه شورای محله امام حسن مجتبی(ع) منطقه 9 

۲۸ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید