اخبار

لاله‌های سپید منا با شعار «الوداع، مهاجر الی‌الله» تشییع شدند+ تصاویر

از دقایقی قبل مراسم تشییع پیکر باشکوه هشت تن از عزیزان سفر کرده در منا، در دانشگاه تهران با قرائت قرآن، نوحه‌خوانی و سینه‌زنی عزاداران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد اولین گروه از جانباختگان فاجعه منا در سپیده‌دم دهمین روز شهادت به وطن بازگشتند و در اوج عزت و احترام توسط عالی‌ترین مقامات لشکری و کشوری مورد استقبال قرار گرفتند و امروز نیز پیکرهای شناسایی شده بی‌جان‌شان بر دوش مردم شهیدپرور و غم‌دار از دانشگاه تهران به سمت چهارراه ولی‌عصر تشییع شد.

در این مراسم مقامات کشوری و لشکری از عالی‌ترین سطح تا کارکنان ادارات و دستگاه‌های قوای سه گانه و اصناف و طبقات مختلف جامعه، هم نوا با ندای غربت قربانیان این فاجعه تلخ برای تشییع بدن‌های بی‌جان عزیزانشان به دانشگاه تهران آمده بودند.

براساس اعلام مسئولان قرار است حجاج تهرانی فاجعه منا در قطعه 50 (قطعه شهدای بهشت زهرا) به خاک سپرده شوند.

جنایت آل سعود در منا بدتر از جنایت صهیونیست‌ها در غزه

رییس موسسه دارالحدیث به عنوان سخنران این مراسم گفت: جنایاتی که حکومت ننگین آل سعود انجام می‌دهد ،از جنایاتی که صهیونیست‌ها در غزه کردند بدتر است چون آنها ادعای خادم‌الحرمین بودن و مسلمانی نداشتند و دشمن بودند.

 آیت‌الله ری شهری در مراسم تشییع پیکر عده‌ای از جانباختگان حادثه منا در مصلای دانشگاه تهران با بیان اینکه بی تردید سهل انگاری مسئولین رده بالای سعودی در فاجعه دردناک منا سبب این حادثه شده است اظهار کرد: مساله‌ این نیست که چند مامور رده چندم تخلف کرده باشند و به آن رسیدگی کرده باشند بلکه موضوع سهل انگاری مسئولین رده بالاست.

وی با اشاره به این که از قبیل این حوادث در حجم کوچکتر را هر ساله در طریق جمرات که مسیری حادثه خیز است شاهد هستیم تصریح کرد: مسئولین حکومتی باید با توجه به حادثه خیز بودن این منطقه پیش بینی‌های لازم را انجام می‌دادند و سوال ما از مسئولان دولت سعودی این است که چرا پیش بینی‌های لازم را نداشتند و چرا در طول حکومت ننگین خود افراد با تجربه تربیت نکردند تا جلوی این حوادث گرفته شود.

 آیت‌الله ری شهری با بیان این که جای سوال است که چرا مسئولان پس از حادثه ، به مصدومان رسیدگی نکردند و این طور با جان باختگان رفتار کردند گفت:‌اگر هشدار مقام معظم رهبری نبود هنوز هم جان باختگان به کشور بازنگشته بودند.

وی با بیان این که این ها افرادی مستکبرهستند که برای جان انسان‌ها ارزش قائل نیستند خاطر نشان کرد: اگر برای جان انسان‌ها ارزش قائل بودند آن همه کشتار در یمن انجام نمی‌دادند و اخیرا شنیده‌ایم که 500 کودک در یمن به دست این رژیم سفاک کشته شده است.

وی افزود: کمترین مسئولیت حکومت آل سعود این است همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند با تشکیل کمیته حقیقت یاب همکاری و موافقت کنند تا با حضور ایران و کشورهای اسلامی این حادثه ریشه یابی شود و از تکرار آن جلوگیری گردد.

 آیت‌الله ری شهری با بیان این که حکومت آل سعود هر کاری کند و هر تصمیمی بگیرد این ننگ تا ابد از دامن این خاندان پاک نخواهد شد، افزود: با جنایاتی که دولت سعودی در یمن و در فاجعه دردناک منا انجام داد، به پایان راه خود به اذن خدا نزدیک است و در این رابطه روایتی در منشور حکومت مصر از بیان حضرت علی (ع) خطاب به مالک اشتر آمده است که هیچ چیز مانند ستم‌گری عاقبت وخیم ندارد.

وی همچنین با تسلیت به خانواده‌های عزاداران به آیاتی از قرآن کریم در سوره نساء و سوره حج که کشته شدگان در زیارت خانه خدا را بشارت می‌دهد استناد کرد وگفت: در روایات معتبر مختلفی از شیعه و سنی نیز آمده است که کسی که در راه مکه از دنیا برود در روز قیامت غم و غصه ندارد و یک سره او را به بهشت می‌برند و گرچه این عزیزان دچار فاجعه‌ای دردناک شدند اما چنین سرنوشت زیبایی را خداوند برای آنها پیش بینی کرده است.

تشییع جان باختگان فاجعه منا 14
تشییع جان باختگان فاجعه منا 13
تشییع جان باختگان فاجعه منا 12
تشییع جان باختگان فاجعه منا 11
تشییع جان باختگان فاجعه منا 10
تشییع جان باختگان فاجعه منا 9
تشییع جان باختگان فاجعه منا 8
تشییع جان باختگان فاجعه منا 7
تشییع جان باختگان فاجعه منا 6
تشییع جان باختگان فاجعه منا 5
تشییع جان باختگان فاجعه منا 4
تشییع جان باختگان فاجعه منا 3
تشییع جان باختگان فاجعه منا 2
تشییع جان باختگان فاجعه منا 1

۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید