اخبار

جلسه آموزشی خدام مساجد ناحیه علامه امینی(ره) برگزارشد

جلسه آموزشی خدام مساجد ناحیه علامه امینی(ره) باحضور مدیر امناء و خدام مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، جلسه آموزشی خدام مساجد ناحیه باحضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین کرمانی مدیر امناء و خدام مرکزرسیدگی به امور مساجد  سه شنبه ٧/٧/٩٤ ساعت ٩ صبح درمسجد سیدالشهداء(ع) رباط کریم برگزارشد.

 این جلسه با تلاوتی ازکلام الله مجید ربانی آغاز گردید و حجت الاسلام والمسلمین صنوبری مدیر ناحیه علامه امینی(ره) ضمن خوش آمدگویی به خدام مساجد  و عرض خیر مقدم به میهمان جلسه، از حضور حجت الاسلام و المسلمین کرمانی در جلسه تشکر کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین کرمانی ضمن قدردانی و تلاش بی وقفه مدیر ناحیه علامه امینی(ره) به موضوع  اهمیت مسجد پرداخت و گفت: خدمت به مسجد و نمازگزاران یکی از شرح وظایف خادمین بزرگوار مساجد است که باید تحت مدیریت امام جماعت به عنوان مدیر طبیعی مسجد انجام شود. 

وی جایگاه خادمی مسجد را یک امر با عظمت توصیف کرد و گفت: شما نباید خدمت به مسجد را شغل تلقی نموده بلکه شما همان ادامه دهنده راه انبیاء هستید چرا که خداوند به بعضی از پیامبران درباره پاک نگه داشتن مسجد در قرآن اشاراتی داشته است.

وی ادامه داد یکی از وظایف خادم، پخش اذان از بلندگوی مسجد به صورت متعارف  است.  همچنین اخلاق خوب، زبان نرم، پوشیدن لباس تمیز ومعطر، حضور به موقع درمسجد، قبل از مردم وارد مسجد شدن، بعداز مردم خارج شدن از مسجد از دیگر وظایف مهم خادم مسجد است. خادم باید قوه جاذبه داشته باشد تا بتواند در جذب مردم به مسجد نقش مهمی را ایفا کند.

 درپایان جلسه با اهداء تقدیرنامه به هریک ازخادمین مسجد از تلاشهای شبانه روزی آنها تجلیل شد.


  

  

  

  

  

 ۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید