اخبار

تجمع طلاب، روحانیون و ائمه جماعات استان تهران در اعتراض به فاجعه منا

ائمه جماعات، فضلا، اساتید و طلاب حوزه های علمیه استان تهران در اعتراض به بی کفایتی رژیم آل سعود در وقوع فاجعه منا و همدردی با خانواده های داغدار این حادثه تجمع کردند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، در این تجمع که آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد، آیت الله رشاد رییس شورای حوزه علمیه استان تهران و حجت الاسلام و المسلمین حبیب غفوری مدیر حوزه علمیه استان تهران حضور داشتند علت وقوع این حادثه را بی کفایتی آل سعود دانستند و شعارهایی علیه این رژیم سر دادند.

 حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان در این تجمع به 2 تحلیل درباره فاجعه دردناک سرزمین منا از جمله حداقلی وحداکثری اشاره کرد و گفت: در توضیح دلیل حداقلی می‌توان گفت که بی‌تدبیری آل‌سعود باعث اصلی این حادثه درد ناک بوده است و خداوند آل سعود را رسوا کرده است.

وی ادامه داد: در نشانه آخرالزمان می‌توان به روایت پیامبراکرم(ص) که فرمودند: «لا تَکرِهُوا الفِتنَهَ فِی آخِرالزَّمانِ فَاِنَّها تُبیرُ المُنافِقِین؛ از فتنه و آزمایش در آخرالزمان نگران نباشید چرا که موجب نابودی منافقان خواهد شد.»( میزان‌الحکمه ح 15748) اشاره کرد و گفت به توفیق خداوند آل‌سعود و همراهانش نابود خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان ادامه داد: ما طلاب باید جلوتر از همه برای جانفشانی آماده شویم، دیگر در جهان کوچکی به نام ایران نیستیم، بلکه تک تک با جامعه بین‌المللی باید توان گفت‌وگو داشته باشیم و اگر این روشنگری رخ ندهد، ضرر خواهیم کرد و دیگر زمان دعا و استغاثه برای رهایی از بار ظلم نیست زیرا پیامبر اکرم(ص) فرمودند: اگر ظالم‌ها بیشتر از مظلومین شوند، مظلوم‌ها دیگر نمی‌توانند دعا کنند بلکه باید جلوی ظلم را بگیرند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان در پایان گفت: حجاج در 3 جا انتظار امام زمان(عج) را می‌کشند، سحر هنگام طواف، عرفات و در مشعر و دیگر اینکه در روز اول در رمی جمرات است و مورد آخر همان مکانی است که این حادثه فجیع و ناگوار رخ داده است و یقینا امام‌زمان(عج) این صحنه‌ها را مشاهده کردند و برای حجاج اشک ریخته‌اند.

لازم به ذکر است، طلاب با شعارهای آل‌سعود «آل‌ابوسفیان است فاجعه منی دلیل آن است» و «مرگ بر سعودی وهابی» انزجار خود را ازحکومت سعودی اعلام کردند.

 در این تجمع بیانیه ای از سوی حوزه های علمیه استان تهران در اعتراض به این فاجعه قرائت شد.

تجمع کنندگان همچنین پلاکاردهایی با محتوایی چون آل سعود از حج خارج شو در دست داشتند.

براساس آخرین آمار ارائه شده از سوی رییس سازمان حج و زیارت شمار زائران کشته شده ایرانی در فاجعه منا 155 نفر اعلام شد. سعید اوحدی گفته است شمار مجروحان ایرانی این فاجعه نیز به 103 نفر افزایش یافته است. وی همچنین شمار گم شدگان ایرانی فاجعه منا را 321 نفر اعلام کرد.

فاجعه منا پنجشنبه هفته گذشته همزمان با روز عید قربان و هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات بر اثر سوءمدیریت و بی کفایتی مسوولان سعودی رخ داد. در این حادثه دلخراش در مجموع نزدیک به دو هزار زائر جان خود را از دست دادند و به تایید منابع خبری بیش از این تعداد نیز مجروح شده اند.

 

 

 

       
        
        
        
        
        

 

 

۵ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۳۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید