اخبار

علوم اسلامی مدیون وجود امام جعفر صادق(ع) است

معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد تبیین امامت، تاسیس مکتب و مدرسه شیعی و بنیان گذاری تشکیلات منتهی به شبکه نیابت را از خدمات جاویدان امام جعفر صادق(ع) دانست.

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد حجت الاسلام و المسلمین آقایی، معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد، ظهر امروز در مراسم سالروز شهادت ششمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت، با اشاره به فرازهایی از زندگی با برکت امام جعفرصادق(ع) و با بیان اینکه دوران زندگی این امام معصوم(ع) بسیار حساس بود، اظهار کرد: فقه شیعی مدیون روایاتی است که از ایشان به جا مانده است.

وی در این مراسم که با حضور کارکنان مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد، با بیان اینکه غیر از فقه، حدیث، فلسفه، کلام و سایر علوم انسانی نیز مدیون وجود امام جعفر صادق(ع) است، به شاگردان 4 هزار نفری ایشان که از ادیان مختلف بودند، اشاره کرد و ادامه داد: این امام معصوم در توسعه همه علوم اسلامی از جمله علوم طبیعی مانند شیمی و فیزیک خدمات فراوانی داشتند.

معاون هماهنگی مرکز در بخش دیگری از اظهاراتش به سیره امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد و گفت: تا قبل از امام باقر(ع) و امام صادق(ع) چیزی به عنوان امامت بمنزله یک مکتب، مذهب و مدرسه فکری و تربیتی وجود نداشت.

وی با اشاره به حدیثی از ایشان که در روز عرفه مسئله امامت را با افق جدیدی تبییین فرمودند، تاسیس فقه شیعی را یکی دیگر از آثار وجودی امام صادق(ع) عنوان کرد و افزود: مسائل فقهی بر پایه احادیث تبیین می شوند و در این میان بیشتر احادیث فقهی برگرفته از امام جعفر صادق(ع) است.

حجت الاسلام و المسلمین آقایی همچنین تاسیس و تقویت فقه شیعی را به عنوان گرانسنگ ترین اثر شیعه و متمایز کننده این مکتب از سایر مذاهب دانست.

وی در پایان اظهاراتش بنیان گذاری یک تشکیلات شیعی را از دیگر یادگارهای به جای مانده از امام جعفر صادق(ع) قلمداد کرد و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره ایشان، یادآور شد: امام صادق (ع) مرد علم، مبارزه و تشکیلات بود.

مراسم شهادت امام صادق(ع) 7


مراسم شهادت امام صادق(ع) 6


مراسم شهادت امام صادق(ع) 5


مراسم شهادت امام صادق(ع) 4


مراسم شهادت امام صادق(ع) 3


مراسم شهادت امام صادق(ع) 2


مراسم شهادت امام صادق(ع) 1

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۲۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید