امروز جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۳
هدر زیر دامنه پیشفرض
سرویس بین الملل

تغییر موضع برزیل درباره انتقال سفارت به قدس

(پنج شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷) ۱۱:۵۶

«ژایر بولسونارو»، رئیس‌جمهور جدید برزیل اعلام کرد که هنوز تصمیمی برای انتقال سفارت کشورش از تل‌‌آویو به قدس اشغالی اتخاذ نکرده است.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از خبرگزاری مطبوعات فلسطین(صفا)؛ ژایر بولسونارو، یک نظامی راست‌گرای پیشین است که در جریان تبلیغات انتخاباتی‌اش از معرفی قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت کشورش به این شهر در صورت پیروزی در انتخابات خبر داده بود.
یک هفته پس از اعلام ژایر بولسونارو برای عمل به وعده انتخاباتی خود، وی نسبت به اجرایی‌شدن انتقال سفارت به قدس ابراز تردید کرد و گفت: هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است.
رئیس‌جمهور جدید اسرائیل می‌‌داند که در صورت انتقال سفارت از تل‌آویو به قدس، کشورش در معرض تحریم‌های اقتصادی از سوی کشورهای عربی قرار خواهد گرفت، به‌ویژه این که جوامع عربی از بزرگترین واردکننده‌های گوشت از برزیل هستند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۵ آذرماه سال گذشته اعلام کرد که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته و دستور انتقال سفارت کشورش در تل‌آویو به این شهر را صادر می‌کند. به دنبال این تصمیم ترامپ که مخالفت جهانی در پی داشت، سفارت آمریکا در اردیبهشت سال جاری از تل آویو به قدس منتقل شد.
شناسایی قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در نشستی در شورای امنیت سازمان ملل از سوی همه ۱۴ عضو دیگر این شورا محکوم، اما قطعنامه مربوطه با رأی مخالف آمریکا وتو شد. پس از آن مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت قاطع رأی به محکومیت این تصمیم و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس داد.
تعداد بازدید : ۱۸۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین