سرویس مرکز رسیدگی به امور مساجد
علیرضا محجوب: / مسجد برقرار (29)

مسجد امن‌ترین کانون‌‌ فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است/ ضرورت استقرار متخصصین در این کانون‌ها

(یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶) ۰۸:۵۲

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید دارد: مسجد امن‌ترین کانون‌‌ فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است لذا متخصصین مجرب باید در مساجد مستقر شوند.

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص ضرورت‌های استفاده از ظرفیت اجتماعی مساجد، گفت: مسجد بهترین و امن‌ترین کانون‌ فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است، در واقع باید کانون‌های فرهنگی و اجتماعی کشور را در مساجد متمرکز کرد، البته سایر مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی هم باید به این فرایند کمک کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در واقع باید مربیان، مروجین و امکانات کتابخانه‌ای و سمعی و بصری را در مساجد محلات مختلف متمرکز کرد تا ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

وی افزود: این اقدامات در پیوند شهروندی با کانون‌های فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی تاثیر بسیار دارد، هرچند این کانون‌ها نیازمند متخصص است.

محجوب تاکید کرد: سازمان‌های عهده دار مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور نیز باید متخصصینی را با روحیه متناسب با مسجد در کانون‌های فرهنگی مساجد مستقر کنند تا برنامه‌های اجتماعی خود را عملیاتی کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: مسجد به لحاظ ارتباط نزدیکی که با مردم دارد می‌تواند تاثیر بسیاری در نهادینه کردن اهداف فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.

تعداد بازدید : ۱,۱۰۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید