سرویس مرکز رسیدگی به امور مساجد
مهدی چمران: / مسجد برقرار (22)

بیشتر نمازهای مغرب را در مسجد سرپولک اقامه می کنم/ تمایل دارم خادم افتخاری مسجد باشم

(شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶) ۱۲:۲۰

رئیس شورای شهر تهران گفت: بنده بسیار تمایل دارم که خادم افتخاری در مسجد شوم.

به گزارش ستاد خبری دهه تکریم و غبارروبی مساجد، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در گفت وگو با تهران پرس، در خصوص اولویت های مدیریت شهری برای توسعه کمی و کیفی مساجد تهران اظهار داشت: بنده از سال 82 که وارد شورای اسلامی شهر شدم، یکی از مهمترین اولویت ها موضوع مسجد و مناسبت های مذهبی بوده و تا الان نیز هست و امیدواریم که این رویه در دوره پنجم ادامه دار باشد.

وی در ادامه افزود: در همان سال برای اولین بار به طور مشخض برای مساجد از بودجه شهرداری، ردیف ایجاد کردیم.

چمران در ادامه تصریح داشت: نکته ای که وجود دارد این است که پیش بینی ساخت 400 مسجد در برنامه پنج ساله دوم شهرداری را داشتیم که خیلی ایده آل است. البته به این میزان ساخت مساجد تا به الان نرسیدیم و امیدوار هستیم که در دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران به این برنامه دست پیدا کنیم و حتی چه بسا به موضوع مساجد بیشتر بپردازیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در مسجد محله تان برای اقامه نماز حضور پیدا می کنید اظهار داشت: قطعا در مسجد برای اقامه نماز حضور پیدا می کنم. یکی از مساجدی که در آن برای نماز حضور پیدا می کنم، مسجد سرپولک است. در این مسجد از زمان قید حیات پدرم حضور پیدا می کردم و الان هم حضور پیدا می کنم.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا خادم افتخاری مسجد خواهید شد و یا خیر گفت: بنده بسیار تمایل دارم که خادم افتخاری در مسجد شوم. البته اگر زمان اجازه دهد به مسجد هم خدمت می کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۰۸۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید