امروز جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶
هدر زیر دامنه پیشفرض
سرویس ناحیه امام صدر

برگزاری دعای ندبه در مسجد

(شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵) ۱۱:۱۸

برگزاری دعای پرفیض ندبه در مسجد امام رضا(ع)

به گزارش خبرنگار ناحیه امام موسی صدر، دعای پرفیض ندبه در مسجد امام رضا(ع) واقع در بلوار نسترن برگزار شد.

یکی از تکالیف و آداب شیعیان در عصر غیبت،  ناله کردن و نُدبه نمودن و تاسف خوردن به غیبت «امامشان» است.ندبه به معنای خواندن، گریه بر شخص مرده همراه با ذکر خوبی‌های او می‌باشد

این دعا مشتمل بر عقائد شیعه و تأسف بر غیبت مهدی (ع) است که از امام ششم شیعیان نقل گردیده و به خواندن آن در چهار عید: جمعه، عید فطر،عید قربان وعید غدیر توصیه شده‌است.

دعای ندبه را امام صادق (علیه السلام) به شیعیان زمان خویش آموختند و امرفرمودندکه این دعا در اعیاد چهارگانه جمعه،فطر،غدیرو قربان خوانده شود. 

همچنین در زمان غیبت حضرت صاحب الزمان این دعا می تواند باعث تجدید عهد و میثاق با صاحب الزمان (عج) باشد. این دعا بیان تاریخی ازحضور اولیای خدا بر روی زمین تا حضرت مهدی(عج) میباشد.

صدرالاسلام همدانی در کتاب خود (تکالیف الآنام) در رابطه با فضیلت دعای ندبه گفته است:هرگاه در جایی با حضور قلب و اخلاص تمام و توجه به مضامین عالی آن خوانده شود نه تنهاعنایت و توجه امام زمان را به آن مکان جلب میکند بلکه باعث حضور حضرت در آنجا میگردد.


هر هفته در صبح جمعه به رسم گذشته در مسجد امام رضا (ع) مراسم قرائت دعای عهد و دعای ندبه با حضور جمعی از مشتاقان ظهور و همچنین با نوای گرم مداحان زبده و با تجربه سطح شهر و استان برگزار میگردد.

این جمعه نیز همچون هفته های گذشته این مراسم با حضور جمعی از عاشقان حضرت برگزار شد.

در ابتدا مراسم با قرائت آیاتی از سوره مبارکه یاسین توسط ججه الاسلام حاج سید فاضل جعفر پور آغاز شد. پس از آن مراسم با قرائت دعای عهد ادامه یافت.در پایان امام جماعت مسجد فوق الذکر مراسم را با قرائت دعای ندبه به همراه معانی این دعای پر فیض به پایان رساند.

 
جعفرپور

امام موسی صدر
تعداد بازدید : ۷۱۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین