اخبار

شهید حجت الاسلام و المسلمین محبت علی محمودی

امام جماعت مسجد حضرت صاحب الزمان(عج)

محبت علی محمودی در سال 1327 در روستای چرور از توابع شهرستان میانه در خانواده ­ای مومن و مذهبی به دنیا آمد و در مدرسه­ همین روستا تحصیلات ابتدایی را آغاز کرد. بعد از تحصیلات ابتدایی به آموختن قرآن و علوم اسلامی پرداخت و پس از طی مراحل تحصیلی و پایان خدمت سربازی همراه با خانواده­ اش، از زادگاه خود به تهران مهاجرت نمود.

در تهران ابتدا در شرکت مینو مشغول به کار شد و سپس در مخابرات استخدام شد. همزمان با کار کردن، در شهر ری به تحصیل علوم حوزوی ادامه داده، پس از کسب موفقیت­ ها و اثبات شایستگی علمی، در شهر مقدس قم، ملبس به لباس مقدس روحانیت شد.

ایشان از آغاز مبارزات علیه رژیم طاغوت، در تظاهرات ­های مختلف خیابانی شرکت داشت و پس از نابودی طاغوت نیز، در کسوت امام جماعت مسجد، با سخنرانی ­های انقلابی به تبلیغ دین و بصیرت­ بخشی مردم نسبت به توطئه ­های استکبار جهانی می ­پرداخت. وی همچنین به آموزش قرآن در مسجد اهتمام ویژه ­ای داشت و عده ­ای زیادی از مردم از رهگذر همت این مرد بزرگ با قرآن انس و الفت یافته ­اند.

فعالیت در بسیج و جهاد سازندگی، و عضویت در ستاد سراسری آموزش کمک­ های اولیه­ پزشکی از جمله فعالیت­ های اوست. ایشان از سال 1359 با همکاری مخلصانه با «پایگاه بسیج لبیک یا امام» مستقر در جهاد سازندگی، به زمره­ جهادگران و سنگر سازانِ بی ­سنگر وارد شد و فعالیت جهادی خود را آغاز کرد و سرانجام زمانی­که در سال 1367 و برای دومین بار از طریق مخابرات عازم جبهه ­های کردستان شده بود، در عملیات مرصاد و در منطقه سقّز در اثر اصابت گلوله به درجه­ رفیع شهادت نائل آمد و در قطعه 40 بهشت زهرا آرمید.

 

فرازی از وصیتنامه:

خدایا اگر شهید شدم مرا با شهدای صدر اسلام (احد و کربلا) محشور بفرما و خون اینجانب را موجب پیروزی اسلام به رهبری امام خمینی قرار بده و ما را به هدف مقدس اسلام برسان و ریشه­ ظلم و ستم و جور و کفر به ویژه منافقین را از روی کره­ زمین برکن، تا این­که اسلام راستین و احکام قرآن، جاودان و محکم باشند.

۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید